ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

Nazwa wspólnoty: Nadchodzi Król
Parafia: Św. Michała Archanioła w Polkowicach
Opiekun: Ks. Jarosław Święcicki
Lider: Roman Lenczuk
Spotkania: piątek godz. 19.00 – kościół św. Barbary

Wspólnota organizuje w okresie wakacji a także w okresie zimowym rekolekcje w miejscowości Rakowice Wielkie niedaleko Lwówka Śląskiego.
Pierwsze grupy pojawiły się w połowie lat 80-tych. Pierwszym koordynatorem był ks. Bogdan Żygadło. Lata 90-te charakteryzują się dynamizmem w rozwoju grup, co jest wynikiem wielu rekolekcji ewangelizacyjnych prowadzonych przez księży i wspólnoty Odnowy. Duży udział w rozwoju grup miał ks. Józef Kozłowski SJ. W roku 2003 w grupach modlitewnych uczestniczyło ok. 1300 osób. Po powstaniu Diecezji Świdnickiej wspólnoty z tamtego terenu mają swoją koordynację i organizują rekolekcje we własnym zakresie. Obecnie koordynatorem Odnowy w Duchu Święty Diecezji Legnickiej jest ks. Jarosław Święcicki. Na terenie naszej diecezji działa 29 wspólnot. W spotkaniach uczestniczy łącznie około 500 osób.