STAN OBECNY

• Nasza parafia obejmuje osiedla:
  • SIENKIEWICZA (ulice: Kmicica, Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego, Krótka, Spółdzielcza, 11-go Lutego)
  • CENTRUM (ulice: Paderewskiego, Moniuszki, Chopina, Głogowska, Zachodnia, Leśna, Targowa, Rynek, Chełmońskiego, Kossaka, Gdańska, Górna, Kilińskiego, Słowiańska, Mała, Browarna, pl. Wolności, pl. Piastów, Ogrodowa)
  • KRUPIŃSKIEGO (ulica Miedziana)
  • POLKOWICE DOLNE (ulice: Chocianowska, Chabrowa, Przemkowska, Borówkowa, Żarska, Bławatkowa, Azaliowa, Gerberowa, Irysowa, Fiołkowa, Jaśminowa, Jemiołowa, Kaczeńcowa, Lawendowa, Makowa, Pomarańczowa, Cytrynowa, Owocowa, Gruszkowa, Śliwkowa, Czereśniowa, Nagietkowa, Krokusowa, Konwaliowa, Nasturcjowa, Narcyzowa, Zgorzelecka, Poziomkowa, Słonecznikowa, Truskawkowa, Rumiankowa, Stokrotkowa, Tulipanowa, Zawilcowa, Żonkilowa, Żurawinowa)

Na terenie parafii mieszka ok. 8000 ludzi, w tym ok. 7000 wiernych. Jest drugą co do liczby wiernych parafią w Polkowicach. Obejmuje również Szkołę Podstawową nr 1, trzy Przedszkola Miejskie oraz Żłobek Miejski.

Msze święte i nabożeństwa sprawowane są w kościele parafialnym oraz filialnym kościele p.w. św. Barbary. Na terenie parafii znajduje się także cmentarz rzymskokatolicki oraz zabytkowa kaplica cmentarna.

Ważne daty:

29 września – św. Michała Archanioła (odpust parafialny),

4 grudnia – św. Barbary (patronki kościoła filialnego),

20 stycznia – św. Sebastiana (patrona Polkowic).