You are currently viewing Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Ilość wolnych miejsc

JORDANIA i IZRAEL

Śladami Jezusa i Mojżesza

(12 dni – samolotowo-autokarowa)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana
i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności
z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: 27 kwietnia czwartek
Spotkanie pielgrzymów na lotnisku we Wrocławiu  godz. 10.00, wylot do Warszawy godz. 12.10, lądowanie w Warszawie o godz. 13.10, odlot do Tel Awiwu o godz. 15.00, lądowanie w Izraelu godz. 19.50. Transfer do Nazaretu.

2 dzień: 28 kwietnia piątek
Cezarea Filipowa, Banias – źródła Jordanu. Nazaret.  Bazylika i Grota Zwiastowania. Kościół św. Józefa.

3 dzień: 29 kwietnia sobota

Jezioro Galilejskie. Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha – sanktuarium Prymatu św. Piotra i Rozmnożenia Chlebów. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.

4 dzień: 30 kwietnia niedziela
Góra Tabor – sanktuarium przemienienia. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5 dzień: 1 maja poniedziałek

Przekroczenie granicy izraelsko-jordańskiej. Um Qeis (biblijna Gadara). Jerash – jedno z najlepiej zachowanych miast z czasów rzymskich. Zakwaterowanie w Ammanie.

6 dzień: 2 maja wtorek
Betania – miejsce chrztu Pańskiego. Góra Nebo – miejsce śmierci proroka Mojżesza. Madaba – prawosławny kościół św. Jerzego, w którym znajduje się słynna mozaikowa mapa
z VI wieku. Zakwaterowanie w Petrze.

7 dzień: 3 maja środa
Petra – starożytne miasto nabatejskie, słynne „Różowe Miasto” wykute w skale. Zakwaterowanie w Ammanie.

8 dzień: 4 maja czwartek
Przekroczenie granicy jordańsko-izraelskiej. Jerycho – panorama Góry Kuszenia. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Panorama klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Zakwaterowanie w Betlejem.

9 dzień: 5 maja piątek

Jerozolima. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik i franciszkańska kaplica „przy Wieczerniku”, kościół Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra „in Gallicantu”. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii.

10 dzień: 6 maja sobota
Jerozolima. Góra Oliwna: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża, Droga Krzyżowa ulicami Starej Jerozolimy.

11 dzień: 7 maja niedziela

Pole Pasterzy. Betlejem. Bazylika i Grota Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

12 dzień: 8 maja poniedziałek

Odlot z Izraela o godz. 5.05, lądowanie w Warszawie o godz. 8.10, odlot z Warszawy o godz. 10.30, lądowanie we Wrocławiu godz. 11.30. Zakończenie pielgrzymki.

• Codziennie odprawiana jest Msza święta
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
  • Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski; w Jordanii miejscowy przewodnik
  • Kapłani zabierają albę i białą stułę

TERMIN  PIELGRZYMKI

27 kwietnia – 8 maja 2023 r.

CENA  PIELGRZYMKI

1950 zł i 1530 USD [dla grupy 21-30 osób]

1950 zł i 1420 USD [dla grupy 31-41 osób]

1950 zł i 1360 USD [dla grupy 42-50 osób]