Standardy Ochrony Dzieci

Nasza parafia, podobnie jak inne parafie, organizacje i placówki, w których przebywają dzieci wdrożyła Standardy Ochrony Małoletnich. W ich świetle dzieci przebywające na terenie parafii mogą czuć się bezpieczne, a rodzice mogą mieć pewność, że ich dzieci są otoczone właściwą opieką. Wszystkie osoby pełnoletnie posługujące w parafii zostały przeszkolone jak interweniować w przypadku krzywdzenia dzieci oraz podpisały zobowiązania do przestrzegania zasad ochrony dzieci. Wszyscy też zostali sprawdzeni w krajowych rejestrach karnych i posiadają aktualne zaświadczenia z sądu oraz ministerstwa sprawiedliwości. W parafii został też powołany zespół prewencyjny oraz osoba zaufana, która będzie przyjmowała zawiadomienia o podejrzeniu krzywdzenia dzieci.