You are currently viewing Odpust parafialny i zbiórka dla powodzian

Odpust parafialny i zbiórka dla powodzian

W niedzielę, 29 września w naszej parafii obchodziliśmy uroczystości odpustowe ku czci patrona – świętego Michała Archanioła. Przez całe przedpołudnie młodzież z parafii rozprowadzała ciasto oraz kawę lub herbatę dla parafian. Przy tej okazji została przeprowadzona kwesta na rzecz powodzian. Głównym punktem uroczystości była Eucharystia o godzinie 13:00. Kazanie wygłosił ksiądz dziekan doktor Mariusz Szymański. O godzinie 15:00 rozpoczęliśmy piknik pełen atrakcji. Do dyspozycji parafian był: dmuchaniec, wata cukrowa, malowanie twarzy, konkursy sportowe, grill, pokaz pierwszej pomocy, pokaz radiowozów, wystawa o I i II Wojnie Światowej i wiele więcej. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym za zaangażowanie w przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy: do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, za przeprowadzenie pokazu radiowozu; Ratowników Górniczo-Hutniczych z kopalni Rudna, za przeprowadzony pokaz pierwszej pomocy, oraz do grupy rekonstrukcyjnej, za pokaz militari wojskowych.