You are currently viewing Pielgrzymka do Grecji

Pielgrzymka do Grecji

GRECJA

Rejs po Morzu Śródziemnym

Termin: 26.04-03.05.2025r.

I DZIEŃ – WROCŁAW – ATENY
Przelot na trasie Wrocław – Ateny /z przesiadką/. Nocleg.

II DZIEŃ – ATENY

Ateny – katedra św. Dionizego Areopagity; Akropol, dawne wzgórze świątynne z najważniejszą budowlą – Partenonem – poświęconym patronce miasta, bogini Atenie; Areopag, miejsce wygłoszenia słynnego kazania przez św. Pawła; Agora; stary Stadion Olimpijski; zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Nocleg w Atenach.

III DZIEŃ – LAVRIO – MYKONOS

Transfer do portu. Zakwaterowanie na statku, wypłyniecie. Późnym popołudniem dopłyniecie do wyspy Mykonos – należącej do przepięknego archipelagu Cyklad. Mykonos – będąca najbardziej kosmopolityczną krainą egejską, nazywana jest letnią stolicą Grecji, gdzie wypoczywają wszyscy znani artyści, piosenkarze oraz politycy. Przejazd z portu do głównego miasta wyspy i jej stolicy – Chory. Spacer. Powrót do portu. Nocleg.

IV DZIEŃ – EFEZ – PATMOS

Wczesne śniadanie. Dopłyniecie do Turcji – Kusadasi. Wycieczka  autokarowa do Efezu.

Wizyta i modlitwa w Maryemana na Wzgórzu Słowików, w domu Matki Bożej. Zwiedzanie Efezu – największych ruin z czasów rzymskich. Spotkanie ze św. Janem i św. Pawłem na zatłoczonych ulicach miasta. Przejazd do Kusadaisi, spacer po miasteczku. Powrót na statek.

Po południu dopłynięcie na wyspę Patmos – miejsce życia i działaności św. Jana Apostoła.

Powrót do na statek. Nocleg.

V DZIEŃ – RODOS

Dopłynięcie na Rodos. Całodzienny pobyt na wyspie. Stolica wyspy to najlepiej zachowane w tej części Europy średniowieczne miasto, w zabytki którego wkomponowane są również detale architektury, jaką pozostawili po sobie Turcy oraz Żydzi. Port w Rodos to również miejsce, gdzie znajdował się w starożytności jeden z siedmiu cudów świata. Powrót na statek. Nocleg.  

VI DZIEŃ – HERAKLION – SANTORINI

Dopłynięcie do Heraklionu na Krecie, spacer po mieście, wolny czas. Powrót na statek. Po południu wulkaniczna  wyspa Santorini – magiczna i niepowtarzalna krainę cykladzka, której stolica położona jest na skarpie ponad 300 metrów n.m.p. Powrót do na statek. Kolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ – LAVRIO – PELOPONEZ

Dopłyniecie do portu wcześnie rano. Wykwaterowanie ze statku. Przejazd w kierunku Peloponezu. Korynt – stanowisko archeologiczne antycznego miasta, miejsce kilkukrotnego pobytu św. Pawła. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

VIII DZIEŃ – EPIDAUROS – NAFPLIO – ATENY – WROCŁAW

Epidauros – ruiny antycznego sanktuarium Asklepiosa, boga medycyny. Nafplio – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Ateny – Wrocław /z przesiadką/.

 Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

CENA:

2350 PLN + 1270 EUR – dla grupy liczącej min. 35 osób płatnych + 1 miejsce gratis

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Wrocław – Ateny – Wrocław /z przesiadką/

– 3 noclegi w hotelach 3*/pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 120 EUR/

– 4 noclegi na promie /kabiny 2–osobowe zewnętrzne z łazienką, dopłata do 1-osobowej 450 EUR/ 

– wyżywienie 3 razy dziennie w czasie rejsu /śniadanie, lunch, obiadokolacja/

– wyżywienie 2 razy dziennie w pozostałe dni pielgrzymki /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– opiekę polskojęzycznego pilota

– zestawy tour quide

– składki na TFG i TFP

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/  

 

CENA NIE ZAWIERA:

– biletów wstępu, przewodników lokalnych, opłat klimatycznych i innych świadczeń związanych z realizacją programu – płatne obowiązkowo na miejscu 140 EUR